Diskuze k článku

Předchozí strana  Následující strana

Máte někdo zkušenosti s těmito balančními moduly? http://shop.enstore.cz/index.php?route=product/category&path=71

Ano toto je cena reálná, záleží však na použitých komponentech, jako měniče, nabíječe akumulátorů, typu akumulátoru a ceny práce.

Dobrý den. Uvažuji o instalaci solární elektrárny na střechu rodinného domku. Protože si myslím, že bez ukládání přebytků vyrobené elektřiny ztrácí celá elektrárna smysl (výkupní ceny jsou směšné a většina elektřiny se obvykle spotřebovává v době mimo sluneční svit), poptával jsem elktrárnu s akumulátory. Přkvapilo mne, že cena za sadu 4 kWh dosahovala částky 200 tisíc. Jsou ceny skutečně tak vysoké a nebo se jedná pouze o určitou firemní strategii? Děkuji za odpověď.

Ono to lze odvodit z fotek zde ze seriálu, já mám domovní rozvaděč na chodbě a přivítal bych kdyby byl větší (je opravdu našláplý dráty atd), druhý dozvaděč je ve skladu u měniče (také na foto zde). Záleží kolik dalších propriet bude kolem, jako wattrouter, stykače atd... Jelikož v nedodávám do DS tak mě ani nezajímalo jaké další povinné prvky na hybridní FVE musejí být.
Každopádně si připravte dostatek prostoru (pozic) protože v budoucnu kvůli tomu vybourávat nechcete, ale rozšiřovat funkcionality určitě budete chtít.

Zdravím,
při stavbě pasivního RD dělám stavební přípravu pro pozdější instalaci FVE (kabely, prostupy atd.). Rád bych si ověřil, zda v hybridním provozu (zelený bonus) lze FVE (výstup ze sřídače) připojit ke stávající instalaci v místě hlavního domovního rozvaděče, dle počtu fází a výkonu přes příslušný jistič. Jde mi o to, jak nadimenzovat velikost rozvaděče (kolik tam nechat volných modulů). V elektroměrovém rozvaděči se pak instaluje 4Q elektroměr a HDO (to už tam bude). Pokud jsem na něco zampomněl, nebo napsal blbě, prosím o opravu. Díky!

Nemám konkrétní info o Victronu, ale pokud hcete používat jakékoli Li články tak není u nich vhodné po jejich nabití držet na nich float napětí a "houpat se na něm", ale úplně se od nich odpojit a nechat je spadnout na jejich napětí na prázdno. Toto umožňují jen systémy vše v jednom se společnou DC sběrnicí na kterou jsou "navěšeny" jednotlivé komponenty, konkrétně nabíječ aku se svým režimem nabíjení Li článků.

...díky za info, to jsou zkušenosti k nezaplacení a zase bych si tím musel projít taky. Zkusím popátrat. Ještě jsem koukal na trh nemáte nějaké informace o produktu Victron Multiplus 48/3000 VA. Už se to tu řešilo ale na webu výrobce je tento model presentovaný jako běžný - kamkoliv.Mám info od prodejce , že by měl být hodně doladěný FW. Stáhnul jsem návod tak se pustím do studia. Myslím , že vaše zkušenosti s odpojováním baterie po nabití Vertexem(Infini) mi přijdou docela užitečné.Samozřejmě kouknu i na proudy atd... díky M.K.

Nepodařilo se mi najít shotkyho diody aby netopily, i vícehroté... I když měly velmi malé napětí na přechodu (0.5V). Prostě topily jako radiator... Osvědčily se obyčejné usměrňovací do ruských centrál sehnatelné na aukru za pár peněz, označeny myslím D05. Nebo jakékoli velké (průměr 3cm) s velkým hrotem pro dané napětí i proud.

Napsat zprávu