Diskuze k článku

Následující strana

Existuje nějaký modul, kde by se energie ze soláru doplňovala energií ze sítě, výkon alespoň 2kW, tak aby byla přednostně využívána en. ze soláru. Energie ze sítě by se využila jen při spouštění větší zátěže a při poklesu napětí (třeba mrak).

Vzhledem k tomu, že jsem kapacitní měření LiFeYpo nedělal více jak rok a žádný pokles jsem nezaznamenal....
Test budu realizovat až bude slunce... Teď v zimě to bohužel nic nedělá (viz grafy).
Ale důležité zopakuji, kapacitu akumulátoru využívám do 3/4 (někde to tu je popsané), takže Li články netrápím přebíjením ani podvybitím - což je velmi důležitý moment!

Dobrý den, pane,
rád bych věděl,k jakému poklesu kapacity baterií došlo u Vaší elektrárny za celou dobu její činnosti v závislosti na čase a množství cyklů, které za dosavadní její činnost proběhly?
Děkuji předem za odpověď,Karel

Pokud to berete jako investici s návratností, tak si prosím vyberte jiný investiční nástroj a ne hybridní FVE! Na trhu je jich opravdu mnoho.... :-)
Myslím, že už jen převodník na zadarmo dopadající energii je opravdu zázrak.

Dobrý den, já mám zatím systém 300w panely, 1,5 kW baterie, 1kw měnič. Zajímá mě cena a životnost lifepol4 baterie. Pokud je životnost 2000 cyklu tak musím koupit do 10 ti let novou baterii za 150 tisíc. Pak se investice nikdy nevrátí a pouze jsem podpořil čínskou výrobu baterek. Děkuji za odpověď.

Pokud dojde v průběhu pracího cyklu k vybití akumulátoru je přepnutí na DS realizováno uvnitř měniče Infinisolar relém.

Dobry den,
dekuji za Vas obsahly clanek. Velmi si ho vazim. Chtel jsem se Vas zeptat na kombinovanou spotrebu.

Rekneme, ze manzelka bez uvazeni pusti pracku v momente, kdy je zatazeno a baterie nemaji dostatecnou kapacitu na cely praci cyklus.
Pracka zacne prat a v prubehu dojde k vycerpani baterie. System tak prepne na distribucni sit. Jak je toto prepnuti realizovano? Je to formou stykace? Nebo ma proste smulu? System se vypne a je potreba jit otocit nekam prepinacem?

Dekuji za odpoved

Byl by jste tak laskav a posoudil projekt Fve AC 3f, 3x1.5kWp monokrist/plykrist s rozsirenim do kapacity strechy
. Regulator az 3f x 50A AC. Rezim nulovy pretok, regulovany pretok, castecny a casem omezeny pretok, natapeni
vody uzitkove vody, primotop v pripade prebytku.
Regulator ma RS242 lehka konverze na RS232. Pripadny WiFi realisovan pridavnym modemem.
Ukladani prebytku do baterii lze resit. Bez vymeny zakladniho regulatoru s druhym regulatorem pripadne i 3f s PI regulaci
opet do cinne zateze jde o vykon radove 10W do jiz pouzivane zateze regulatorem zakladnim. Regulator pracuje se SW pro Wokna
i pro Linux na RS232 prip. prevodnik RS232/USB. Tesim se na pripadnou spolupraci
Qwertz

Napsat zprávu