Diskuze k článku

Následující strana

SW používám vlastní, viz kousek textu v: Monitoring hybridní FVE
Monitoring přes USB lze provádět aplikací Solar Power, vše je tu popsáno - chce to jen číst a prohlédnout si obrázky...

Dobrý den, jaký používáte SW pro montoring na miniserveru např, raspberry. jelikož nemám volný port pro snmp kartu lze tahat data z usb?

Nevím jestli jde považovat měnič Infini solar za modul, ale tento měnič takto funguje v režimu on grid. Ale jestli je mušleno nějaký on grid měnič, tak se budete potýkat s přetokem do distribuční sitě - což může jít o velký problém.

Existuje nějaký modul, kde by se energie ze soláru doplňovala energií ze sítě, výkon alespoň 2kW, tak aby byla přednostně využívána en. ze soláru. Energie ze sítě by se využila jen při spouštění větší zátěže a při poklesu napětí (třeba mrak).

Vzhledem k tomu, že jsem kapacitní měření LiFeYpo nedělal více jak rok a žádný pokles jsem nezaznamenal....
Test budu realizovat až bude slunce... Teď v zimě to bohužel nic nedělá (viz grafy).
Ale důležité zopakuji, kapacitu akumulátoru využívám do 3/4 (někde to tu je popsané), takže Li články netrápím přebíjením ani podvybitím - což je velmi důležitý moment!

Dobrý den, pane,
rád bych věděl,k jakému poklesu kapacity baterií došlo u Vaší elektrárny za celou dobu její činnosti v závislosti na čase a množství cyklů, které za dosavadní její činnost proběhly?
Děkuji předem za odpověď,Karel

Pokud to berete jako investici s návratností, tak si prosím vyberte jiný investiční nástroj a ne hybridní FVE! Na trhu je jich opravdu mnoho.... :-)
Myslím, že už jen převodník na zadarmo dopadající energii je opravdu zázrak.

Dobrý den, já mám zatím systém 300w panely, 1,5 kW baterie, 1kw měnič. Zajímá mě cena a životnost lifepol4 baterie. Pokud je životnost 2000 cyklu tak musím koupit do 10 ti let novou baterii za 150 tisíc. Pak se investice nikdy nevrátí a pouze jsem podpořil čínskou výrobu baterek. Děkuji za odpověď.

Napsat zprávu