Diskuze k článku

Předchozí strana  Následující strana

Vojto díky za kompliment. Každopádně jsem rád, že jsem inspiroval dalšího sluníčkáře. Vzhledem k tomu, že jedu 9tou sezonu na fotovoltaice, tak už tu jakási zkušenost je, a všem doporučuji instalovat co nejvíce panelů, prodlouží se tím sezona FVE. Dnes bych dal více panelů, ale bohužel situace na střeše je taková, že to lze jen za podmínek rozkolísání stringů, což by zase tak nemělo vadit. O návratnost mi až tak nešlo...

Dobrý den, vaši elektrárnu sleduji už sedm let. Byl jste jednou z inspirací, díky které jsem letos nainstaloval elektrárnu vlastní.
Chtěl bych se zeptat na nějaké shrnutí po těch letech. Počítám, že na aktuálních cenách se vám návratnost výrazně zkrátila? Plánujete nějaké změny? Udělal byste dnes něco jinak?
díky moc, Vojta

Na fázi 25A, na větev 16A, žádné kouzlo v to není

Jak jste spočítal velikosti těch jističů ? a jejich umístnění?dekuji

To už je pěkná FVE. Co dodat, jen že čím je větší počet panelů tím je sezona výroby delší a v nepříznivých zimních podmínkách pomůže - toto je obecný fakt.

Máme spotřebu kolem 4MWh.
Plánuji doplnit elektroohřev TUV.
Předpokládám, že dle vaši spotřeby a monitoringu by systém 3,7kWp s 6.4kWh baterií a 5kW měničem mohl být pro začátek dostačující. Dobrý poměr cena/výkon.
Co vy na to?
Díky

Elektrárna jede již 9tou sezonu. Opravy bylo třeba výměna 2 článků, které se nafoukly, sice byly v záruce, ale GWL Power záruku neuznal, ostatně jako nikomu co vím. Měnič je třeba pravidelně vyčistit vysavačem od prachu, což dělám v zimním období. Jinak žádné poruchy nebyly.

Zdravím, mohl bych se Vás zeptat na stav LiFePo článků? Řešil jste za tu dobu poruchy měniče/elektroniky? Dějuju, Honza Kadlec

Napsat zprávu