Diskuze k článku

Předchozí strana  Následující strana

Paralelně spojené stringy provozuji 9tou sezonu a žádné poškození či ovlivňování mezi sebou jsem nezaznamenal. Musí se však dodržet toto: stejné panely ve stringách, stringy spojené přes výkonové diody a počet panelů v každém stringu musí být stejný. Více vědy v tom není!!! :-)

Zaujalo mne zapojení více stringů na jeden MPPT okruh, jaké s tím máte zkušenosti? Řeším podobný problém s orientací střech. Zatím jsem se všude dočetl, že je to problematické - pracovní bod MPPT trackeru není ideální, celkový výkon sestavy ovlivňuje vždy nejhorší panel sestavy a může dojít k poškození panelů... Nemáte nějaká měření i na jednotlivé stringy?

Při dosažení bulk i float napětí umí měnič toto napětí podržet po stanovenou dobu v setupu např 10min, i výši těchto napětí lze nastavit, takže k poškození Li článků nedochází. S tím, že bulk je max hodnota součtu napětí všech článku při dosažení nabití.

Ahoj. Moc nerozumím tomu nastavení Bulk a Floating. Výrobce článků jasně uvádí že: Články nesmí být udržovány (tj. nabíjeny) pomocí napětí vyšším než 3,50V= 56V (tzv. float nebo absorpční režim). Po dosažení maximálního nabíjecího napětí (obvykle 3,60V= 57,6V) je nutné nabíjení ukončit a nepokračovat.

Panelové měřidla prodává např GME.cz, ale je k tomu třeba ještě oddělovací napájecí DC/DC modul aby nebyly propojené s napájením měřené okruhy, a u ampérmetru je třeba bočník pro daný rozsah ampér. Schema zapojení je u každého měřidla nebo pdf na eshopu. Případně jdou kopit v číně na ebay.

Dobrý den, nemá náhodou někdo informace že kde mohu koupit a jak zapojit tý LCD panelové měřidla prosím? Mám fotovoltaický ohřev, od firmy Dražice/Logitex, funguje skele, ale vadí mi že nemám absolutne žádné informace ohledne napetí, výkon panelov, jen svítí kontrolka že system funguje..rád bych videl aspon Volt/A.. koukal jsem na aliexpress ale je tam zoho hrozne moc..rád bych koupil neco overeného..moc děkují !

Dobrý den. Potřeboval bych poradit jak sledovat výkon DV panelu. Chtěl bych si jeden pořídit a sledovat jak to funguje. Rád bych aby to někam zapisovalo data... Přes zimu by mě zajímalo jak to vyrábí a na jaře bych rád FVE na náš dům

Dobry den, ráda bych využila vaše služby, je možné na vás zaslat kontakt do emailu? Díky, Gabca

Napsat zprávu